Rada Kościoła Bożego w Polsce

wojtek

Wojciech Włoch

Pastor kościoła w Krakowie

Przewodniczący Kolegium Pastorów

Jest Pastorem Kościoła Jezusa Chrystusa w Krakowie i Przewodniczącym Kolegium Pastorów Kościoła Bożego w Polsce. Jest absolwentem Historii na Uniwersytecie Jagiellońskim,  studiował również Historię Kościoła na Papieskiej Akademii Teologicznej, a obecnie przygotowuje rozprawę doktorską na Wydziale Teologicznym Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Ukończył także Szkołę Biblijną „Słowo Życia” w Brnie. Jest autorem artykułów naukowych z dziedziny historii ruchu pentekostalnego. Jego pasją jest budowanie mocnych Kościołów i wyposażanie liderów do służby. 

Jego żona, Gosia, ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się poradnictwem chrześcijańskim i pracuje jako psychoterapeuta. 

Tomek A.

Tomasz Adler

Pastor kościoła w Rudzie Śląskiej

członek rady

Dorastał w rodzinie, gdzie Pismo Święte i wiara w Boga mają ogromną wartość w życiu.

W wieku 17 lat przyjął chrzest wodny, a w następnym roku przeżył chrzest w Duchu Świętym.

Jest żonaty. Ma dwie córki.

Ukończył studia wyższe. Jest czynnym zawodowo nauczycielem. Studiował Church management na Patten University i Lee University w USA.

Uczestniczył w krótkich wyjazdach misyjnych m.in. do Szwecji, Anglii i Szwajcarii.

Od 2013 roku jest pastorem Kościoła Bożego w Rudzie Śląskiej. Związany jest z Kościołem Bożym w Polsce od początku jego istnienia.

Jego pragnieniem jest widzieć realną moc Chrystusa działającą w kościołach i życiu wierzących. Głęboko wierzy, że Bóg chce przemieniać życie Polaków i wzbudzać nowe kościoły w miejscach, gdzie do tej pory ich nie było.

Artur

Artur Śmieja

Pastor kościoła we Wrocławiu

przedstawiciel - Region dolnośląski

Od ponad 20 lat pastor Kościoła Chrześcijańskiego „Słowo Życia” we Wrocławiu Pastor regionalny Kościoła Bożego w Polsce – region dolnośląski Wraz z żoną Agnieszką są małżeństwem od 30 lat. Mają trójkę dorosłych dzieci, wszystkie służą Bogu w kościele Wzrastał
i rozwijał się w swoim powołaniu w kościele założonym przez pioniera nauczania wiary w Polsce, pastora Franka Olszewskiego, absolwenta Rhema Bible College Kennetha Hagina. Bogate i głębokie nauczanie, mocno osadzone w Piśmie Świętym, poparte nieszablonowymi
i praktycznymi przykładami z życia powoduje wzmacnianie duchowych fundamentów i pobudzanie wiary oraz zaufania do Boga. Z humorem, a wielokrotnie pod wpływem proroczego natchnienia przekazuje biblijne treści. budując ciało Chrystusa i zachęcając do służby Jezusowi Chrystusowi. Jest cenionym międzynarodowym mówcą i posługiwał w wielu krajach m.in. USA, Brazylii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Ukrainie, Niemczech, Belgii
i Czechach. Pastor Artur Śmieja jest również autorem kilku książek.

Marek

Marek Sawicki

Pastor kościoła w warszawie

przedstawiciel - Region centralny

Pastor Kościoła Jezusa Chrystusa w Warszawie. W wieku 16 lat w 1984 r.  przeżył osobiste spotkanie z Panem Jezusem i całkowicie powierzył Mu swoje życie. Od tej pory jego powołaniem życiowym stało się dzielenie Ewangelią, cudowną nowiną o przebaczeniu i odkupieniu każdego, kto uwierzy w Jezusa Chrystusa. Z wykształcenia elektronik i fizyk.
W 1996 roku został ordynowany na pastora Kościoła Jezusa Chrystusa w Warszawie, któremu wiernie służy do dziś wraz z żoną Dorotą. W 1999 r. ukończył szkołę Biblijną „Jozue” w Krakowie. Jest ojcem dwójki dorosłych już dzieci.

Leszek 1

Leszek Korzeniecki

Pastor kościoła w Węgorzewie

przedstawiciel - Region mazury i pomorze

Pastor Kościoła Chrześcijańskiego ZOE w Węgorzewie, dyrektor Misji ZOE, której celem jest ewangelizacja wszelkimi dostępnymi środkami.

Aktywny ewangelista i mówca konferencyjny. Autor kilkunastu książek o tematyce związanej
z darami Ducha Świętego. Od 2009 roku prowadzi regularne spotkania poświęcone doświadczaniu przejawów obecności i mocy Ducha Świętego, w tym mówienia językami oraz uzdrawiania, we wspólnotach pentekostalnych.

Współpracował także ponad 10 lat z Fundacją Głos Ewangelii. Jest autorem dwóch programów antynarkotykowych: Młodość bez narkotyków i Żyj poza klatką, które osobiście zaprezentował dla ponad 300 000 uczniów w polskich szkołach. Autor serii filmów skierowanych do młodzieży.

 

Gienek

Eugeniusz Świerczyński

Pastor - koscioła w Radomiu

członek rady

Pastor Kościoła Jezusa Chrystusa w Radomiu, który prowadzi od ponad dwudziestu lat.
Człowiek o wielkim darze ewangelizacji i duszpasterstwa. Kochający ludzi i potrafiący rozpalić
w innych ogień do pójścia za Panem. Pastor jest człowiekiem o wielkim sercu, inicjującym służby i pomagającym rozwijać się innym. Jest muzykiem, prowadzi własny biznes i jest ojcem trójki dorosłych dzieci.

Adam

Adam Ciućka

Pastor kościoła w Świdwinie

przedstawiciel - Region północno-zachodni

Nawrócił się w 1991 roku, rok później przyjął chrzest wiary w koszalińskim zborze zielonoświątkowym. Absolwent Warszawskiego Seminarium Teologicznego. Od 1997 r. pastor zboru Chrystusa Dobrego Pasterza w Świdwinie. Inicjator wielu lokalnych działań i konferencji międzykościelnych oraz społecznych i kulturalnych nagrodzony kilkukrotnie przez władze miejskie.

Laureat odznaczenia „Chroniąc Pamięć” nadawanego przez ambasadę Izraela i Żydowski Instytut Historyczny za zaangażowanym w zachowanie dziedzictwa polskich Żydów i dialog polsko-żydowski. Współtwórca i dziennikarz portali: kosciol.pl oraz ekumenizm.pl. 
Mąż Małgorzaty, ojciec Jakuba i Urszuli.  Amator górskich wycieczek po słowackiej części Tatr oraz miłośnik węgierskiej kuchni.